• Kategorie
  • Szukaj
  • Gry planszowe

Nowoczesne gry planszowe mają mnóstwo zalet. Zapewniają zabawę całej rodzinie. Nie są nudne i losowe. Dają satysfakcję dziecku, bo dzieci lubią gimnastykę umysłową przez zabawę. Pozwalają rodzicom na efektywne spędzanie czasu z dzieckiem. Do tego planszówki są pięknie wydane, są trwałe i kolorowe. To sama przyjemność grać w gry planszowe! W naszej ofercie znajdziesz najlepsze rodzinne gry planszowe.

Gry planszowe

Dlaczego planszówki?

Gry planszowe to dla jednych podstawa rodziny, a dla innych jest to wyjątkowe urozmaicenie życia np. podczas deszczowych wakacji. Jeśli kiedykolwiek był czas, by skupić się na jednoczącej radości z gier planszowych, to teraz jest najlepszy ku temu czas.

Dobrze jest od czasu do czasu zrobić sobie (nie zawsze krótką) przerwę od ekranów komputerów czy smartfonów. Wspaniałe tereny na świeżym powietrzy mają wiele do zaoferowania, ale są też chwile, kiedy z jakiegoś powodu utkniemy pomiędzy czterema ścianami. Rodzinne planszówki to świetny sposób na zebranie wszystkich nam bliskich osób wokół stołu, aby zaangażować się w grupowej rozgrywce.

Na rynku można znaleźć pełno fajnych gier, dla dużych i małych, gdzie często nawet nieświadomie, tylnymi drzwiami, przemycana jest nauka nowych umiejętności albo szkolimy już te posiadane. Podczas zabawy z planszówkami tak dużo się dzieje, że bardzo często maluchy nie mają pojęcia, że ich umiejętności np. czytania, pisania, liczenia, komunikacji werbalnej oraz umiejętności społeczne są odpowiednio trenowane.

Przepis na zabawę

Co wchodzi w skład genialnej, rodzinnej gry planszowej? Na pewno musi się tu znaleźć zabawa, dzięki niej czas szybciej płynie. Sama gra musi być w miarę prosta do nauczenia, zbyt wiele zasad i skomplikowanych mechanik może powodować problemy i ostatecznie może wywołać zniechęcenie wśród młodszych graczy, ale również musi być na tyle unikatowa, aby potrafiła wielokrotnie przyciągnąć dorosłych graczy do wspólnej gry. Silne nastawienie do edukacji zawsze będzie plusem również dla rodziców, szczególnie dla tych, którzy zmagają się z nauczaniem w domu.
Jeśli uda nam się znaleźć planszówkę, do której z przyjemnością będziemy wracać to dobry znak, gry planszowe to dobre uzależnienie!

Co znajdziemy w tej kategorii?

Staramy się umieszczać tutaj gry warte uwagi w kategorii: Gry planszowe. Gry różnią się poziomem trudności oraz zalecanym wiekiem, wszystkie jednak doskonale sprawdzą się przy rodzinnym spotkaniu przy stole, na imprezie i nie tylko.
W naszej ofercie znajdziesz produkty najbardziej znanych wydawców, takich jak:
2 Pionki Bard Black Monk Czacha Games
Egmont FoxGames Galakta Granna
Hobbity Lacerta IUVI Games Lucrum Games
Nasza Księgarnia Phalanx Portal Rebel
Trefl