• Kooperacyjne gry planszowe

Kooperacyjne gry planszowe to zbiór gier, które wymagają współpracy między graczami, zamiast rywalizacji. W takich grach gracze często muszą działać razem, aby osiągnąć wspólny cel lub rozwiązać problem. Wśród kooperacyjnych gier planszowych można znaleźć tytuły oparte na różnych tematach, takie jak np. przygody, zagadki czy walka z potworami.

179.95 -28%
129.99
359.95 -19%
289.99
599.95 -28%
429.90
269.95 -28%
193.99
849.95 -22%
659.99
109.99 -28%
78.99
79.95 -23%
61.90
Dorfromantik
Produkt niedostępny
Descent: Legendy Mroku - Wojna zdrajcy
Produkt niedostępny
Zombicide: Żywi lub Nieumarli
Produkt niedostępny
Mgła nad Carcassonne
Produkt niedostępny
Nemesis: Lockdown
Produkt niedostępny
Massive Darkness 2: Hellscape gra planszowa
Produkt niedostępny
Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon
Produkt niedostępny

Kooperacyjne gry planszowe

Gry kooperacyjne – co to jest? Często nas pytacie. My odpowiadamy, że to po prostu gry, w których gracie nie przeciwko sobie, ale razem przeciwko… grze. O to właśnie chodzi w tego typu grach

Dla kogo taki rodzaj gier?

Kto może zagrać w gry kooperacyjne? Każdy! W ich przypadku ważna jest po prostu chęć współpracy. To propozycja zarówno dla zgranej ekipy, jak i dla dopiero poznających się graczy, ponieważ w grach kooperacyjnych, każdy będzie mógł wykazać się czymś innym. To także propozycja dla całych rodzin, szczególnie jeżeli Wasze dzieci mają problem z przegrywaniem i z tego powodu zniechęcają się do kolejnych rozgrywek. 

W jaki sposób wybrać odpowiednią grę kooperacyjną dla Waszej ekipy? Przede wszystkim zorientujcie się, w których tematach gracze czują się dobrze: czy chcą walczyć z Przedwiecznym, a może ratować świat przed pożarem lub zagładą. 

Kiedy w to zagrać?

Kiedy zaproponować rozgrywkę w gry kooperacyjne? Zawsze, gdy są chęci do współpracy, a nie rywalizacji. Trzeba pamiętać o tym, że nikt nie jest liderem, a tylko przemyślane, uzgodnione ruchy pozwolą Wam wygrać. W dodatku trudno przewidzieć, ile będzie trwała rozgrywka. Los może Wam sprzyjać i uda Wam się zrealizować narzucone cele. Może być też tak, że po 15 minutach cała Wasza ekipa zginie. 

Popularność gier kooperacyjnych

Dlaczego gry kooperacyjne stały się ostatnio tak popularne? To z całą pewnością m.in. zasługa sieciowych gier komputerowych. W czasach pandemii to właśnie one stanowiły jedyną alternatywę do braku życia towarzyskiego. W grach kooperacyjnych również odkrywamy nowe światy, a im dalej w las, tym jest trudniej i trzeba mierzyć się z nowymi wyzwaniami. 

Które gry kooperacyjne są obecnie w top 5? To się zmienia, ale cały czas jednym z „ulubionych” tematów jest pandemia. Najpopularniejszą grą poruszającą ten temat jest Pandemic, który doczekał się już kilku edycji i dodatków. Poza tym wszystkie gry nawiązujące do świata stworzonego przez Lovecrafta. To chociażby Znak starszych bogów czy Eldritch Horror. Popularne są ostatnio także detektywistyczne gry kooperacyjne. To np. gra Detektyw Ignacego Trzewiczka, która doczekała się już dwóch dodatków oraz Kroniki Zbrodni wydawane przez Lucky Duck Games

A gdzie można znaleźć gry kooperacyjne? Oczywiście w Graszkach. Do wypożyczenia mamy m.in. Kroniki Zbrodni 1900 oraz Pandemica. Tutaj natomiast znajdziecie gry kooperacyjne w dobrej cenie.