• Rodzinne gry planszowe

Gry planszowe przez nas wypróbowane i polecane, dla całej rodziny, które świetnie się sprawdzą na większych spotkaniach rodzinnych ale też w domowym zaciszu.  Gry planszowe, w które grają dzieci, ale przy których również świetnie bawią się dorośli. Nasze dzieci i dzieci znajomych z przyjemnością grają w te planszówki.

Co wyróżnia rodzinne gry planszowe?

Chcesz spędzić kreatywnie wolny czas w gronie bliskich? Szukasz gier dla całej rodziny? Jest to bez wątpienia doskonały sposób, nie tylko na świetną zabawę, ale i na rozwój. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Gry dla całej rodziny

Do najważniejszych parametrów, którymi charakteryzują się planszówki rodzinne jest duża liczba graczy, mogących brać udział w rozgrywkach oraz duży przedział wiekowy. Oznacza to, że w danej grze będzie mogła uczestniczyć cała rodzina, oraz że każdy gracz, bez względu na wiek będzie się dobrze bawił. Rodzinne gry mogą klasycznie opierać się na zasadach rywalizacji, ale także mogą występować w wariancie kooperacyjnym.

Zabawa i nauka

Planszówki rodzinne to najlepsze gry, które poprzez zabawę uczą. Badania naukowe dowodzą, że częste granie w tego typu gry w okresie dzieciństwa ma pozytywny wpływ zarówno na iloraz inteligencji, ale również na inteligencję emocjonalną dzieci. Angażowanie się w grę dostarcza bowiem nie tylko dużych emocji oraz zabawy, ale także przyczynia się do budowania więzi z innymi uczestnikami. Dzieci nabierają także kompetencji emocjonalnych, które przydadzą im się w szkole oraz w późniejszym życiu.

Jakie rodzinne gry planszowe są najlepsze?

Rodzinne gry w podróży

Często rodzinne gry planszowe kojarzone są z ogromnymi planszami oraz dużą ilością małych elementów. Takich modeli gier jest bowiem z pewnością wiele na rynku i z pewnością zapewnią każdemu graczowi niezapominanych emocji. Istnieją jednak o wiele prostsze gry, o niewielkim rozmiarze, które mimo tego potrafią dostarczyć uczestnikom wielu wrażeń. Gry takie doskonale nadają się do zabrania ich w podróż i mogą być używane nawet podczas podróży pociągiem, samolotem czy samochodem.

Gry dla młodszych i starszych graczy

Mimo, że planszówki rodzinne często przeznaczone są dla młodszych graczy (zazwyczaj od 4 lat) potrafią zaangażować w swoją fabułę całą rodzinę. Oczywiście, gry przeznaczone dla nieco starszych dzieci - od 10 lat z pewnością będą bardziej złożone i wciągające. Planszówki nie ograniczają się swoją fabułą do "dziecięcych" spraw. Wśród nich można bowiem znaleźć naprawdę ciekawe historie związane z różnymi kulturami, epokami czy zupełnie abstrakcyjnymi koncepcjami. Bez wątpienia przyczyni się to do zwiększanie kreatywności oraz otwartości wszystkich uczestników rozgrywek.