• Imprezowe gry planszowe

Gry imprezowe to zbiór gier, które są idealnym wyborem dla osób, które szukają zabawy w większym gronie. W tych grach najważniejsza jest interakcja między graczami i zapewnienie dobrej zabawy. Wśród imprezowych gier planszowych można znaleźć wiele tytułów, które wymagają kreatywności i dobrego poczucia humoru, takich jak np. gry oparte na improwizacji, reakcji lub wiedzy ogólnej.

Gry imprezowe

Jak rozruszać towarzystwo?

Jakie znacie gry imprezowe? Tabu i Kalambury i na tym koniec? Okazuje się, że gry imprezowe to szybko rozwijająca się kategoria współczesnych gier planszowych. Dzięki nim nie tylko można miło i ciekawie spędzić czas, ale i zintegrować się, a nawet przełamać lody.

Gry imprezowe najczęściej nie wymagają wykazania się wiedzą, tylko pomysłowością. Nie musimy się zatem obawiać, że się skompromitujemy przed nieznanymi sobie osobami, a nawet jeżeli coś pójdzie nie tak, to winę można zrzucić na presję czasu, emocje itd. Poza tym w grach imprezowych (umówmy się) nie liczy się, kto wygra, tylko sama zabawa. Kto nie lubi dobrze się bawić? W dodatku jeszcze nie poznaliśmy osoby, która nie lubiłaby gier imprezowych. Mają proste zasady, dobrze napisane instrukcje i często są kompaktowe, można je wszędzie ze sobą zabrać.

Doskonały początek imprezy

Jeżeli nie wiecie, w jaki sposób zachęcić towarzystwo do grania w gry imprezowe, po prostu wyjmijcie kolorowe pudełko i powiedzcie, że będzie świetna zabawa. Każdy się skusi. A dlaczego warto grać w gry imprezowe? Bo rozruszacie towarzystwo, poznacie się lepiej i skrócicie dystans, szybciej upłynie wam czas, a impreza przejdzie do tych niezapomnianych.

Kiedy sięgnąć po gry imprezowe? Najlepiej na początku imprezy, bo tak się wkręcicie, że na jednej zdecydowanie nie skończycie.

Gra imprezowa? Ale jaka?

Które gry imprezowe są teraz popularne? Na przykład Czółko, czyli gra w której wykorzystujemy własne czoła jako planszę do gry. Ten tytuł rozrusza każde towarzystwo. Poza tym Tajniacy, to już hit towarzyskich spotkań, który doczekał się wersji „bez cenzury” oraz z obrazkami, zamiast napisów, zatem nawet międzynarodowe towarzystwo będzie mogło zagrać.

Jeżeli wolicie coś bardziej „tradycyjnego”, sięgnijcie po Eksplodujące kotki, czyli świetną „wybuchową” grę karcianą. Zadowoleni będą nie tylko miłośnicy mruczków. A gdzie kupić gry planszowe? Oczywiście w Graszkach. Mamy bogatą ofertę gier imprezowych, zarówno dla młodszego, jak i starszego pokolenia. Są też gry imprezowe z pieprzykiem, w których nie ma żadnego tematu tabu. Jeżeli nie jesteście przekonani, czy gry imprezowe są dla Was, skorzystajcie z naszej wypożyczalni. Z planszówek na imprezę mamy m.in. Karty Dżentelmenów czy Tajniaków.