• Przygodowe gry planszowe

Jeżeli cenicie sobie klimat, możliwość rozwoju postaci i akcji, to wybraliście dobrą zakładkę. Przygodowe gry planszowe umożliwią Wam przeżycie przygody bez wychodzenia z domu!

Co wyróżnia przygodowe gry planszowe?

Przygodowe gry planszowe to idealny wybór dla tych, którzy cenią sobie w planszówkach klimat. Charakteryzuje je ciekawa fabuła, możliwość wyboru postaci i jej rozwoju, możliwość podejmowania różnych decyzji, które mają wpływ na całą rozgrywkę i innych graczy. 

Komu polecamy przygodowe gry planszowe?

Miłośnikom historii, fantastyki, sci fiction, ale nie tylko. Również fani superbohaterów, seriali, różnych powieści czy filmów znajdą takie tytuły, które umożliwią im przeżywanie przygód w swoim ulubionym uniwersum. Także całe rodziny mogą wspólnie zasiąść do przygodowych gier planszowych, ponieważ na rynku pojawia się coraz więcej tytułów, w które mogą zagrać nawet dzieci. Dla nich to szczególnie dobry wybór, ponieważ przygodówki mogą być alternatywą do gier komputerowych czy  mobilnych, rozbudzając w nich pasję do planszówek. 

Czym kierować się wybierając przygodowe gry planszowe?

Przede wszystkim tematem. Warto zastanowić się nad tym, czym tak naprawdę się interesujemy. Jeżeli jest jakiś okres w historii, który nas pasjonuje, albo lubimy jakiś serial czy cykl książek, a nawet komiksów, warto sprawdzić czy były one inspiracją dla twórców gier planszowych. Wiele z nich ma już swoje odpowiedniki w planszówkach i cieszą się sporym zainteresowaniem. 

Najpopularniejsze przygodowe gry planszowe 

W poszukiwaniu idealnej przygodowej gry planszowej pomóc może serwis BoardGameGeek.com. Tam wybierając kategorię „Adventure” można zobaczyć całą listę gier najwyżej ocenianych przez użytkowników serwisu. W czołówce od kilku lat plasują się takie tytuły, jak: Gloomhaven, Gloomhaven: Szczęki lwa, Wojna o pierścień. Druga edycja, Nemesis, Horror w Arkham: Gra karciana, Brzdęk: Legacy. Bestsellerami, również w Polsce, są także takie gry, jak Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie, This War of Mine, Mage Knight, Waste Knights czy Posiadłość Szaleństwa. Wiele z przygodowych gier planszowych oferuje także tryb kooperacyjny, dzięki czemu wszyscy gracze muszą zjednoczyć siły, by wygrać z grą. Dla samotnych graczy są też tryby solo, dzięki którym można zasiąść do partii nie posiadając w danym momencie chętnych na rozgrywkę.