• Posiadłość Szaleństwa (edycja druga) BEZPŁATNA WYSYŁKA

Brak towaru
489.90 -18% 399.99
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
489.9
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty (przedpłata) 0
Paczkomaty InPost 0
Orlen Paczka 0
Kurier 0
Kurier (pobranie) 19
Dostępność Brak towaru
EAN 5902259202639

Posiadłość Szaleństwa (edycja druga)

Odwiedzaj mroczne zakamarki nawiedzonej posiadłości

Posiadłość Szaleństwa to przepełniona grozą i tajemnicami, w pełni kooperacyjna gra planszowa dla jednego do pięciu graczy. Gracze wcielą się w badaczy tajemnic i odwiedzą mroczne zakamarki nawiedzonych posiadłości Arkham oraz innych złowieszczych miejsc, aby odkryć niezwykłe sekrety, rozwiązać trudne łamigłówki i stawić czoła zagrożeniom nie z tego świata.

W brudnych alejkach i ponurych posiadłościach Arkham kryją się przedwieczne siły, straszliwe sekrety i niewyobrażalne monstra. Pośród tych starych budowli bełkoczący szaleńcy i kultyści wznoszą modły do Przedwiecznych, a bestie nieznane śmiertelnym mędrcom gromadzą się w złowrogim blasku księżyca. Tej nocy niewielka grupa badaczy odważy się sprawdzić, co czyha za zamkniętymi drzwiami Arkham, i stawi czoła kryjącemu się tam szaleństwu…

Odkryj sekrety, rozwiąż łamigłówki

Posiadłość Szaleństwa to przepełniona grozą i tajemnicami, w pełni kooperacyjna gra planszowa dla jednego do pięciu graczy. Gracze wcielą się w badaczy tajemnic i odwiedzą mroczne zakamarki nawiedzonych posiadłości Arkham oraz innych złowieszczych miejsc, aby odkryć niezwykłe sekrety, rozwiązać trudne łamigłówki i stawić czoła zagrożeniom nie z tego świata. Posiadłość Szaleństwa zawiera również specjalny dodatek w postaci Zestawu Konwertującego, dzięki któremu fani posiadający pierwszą edycję gry będą mogli wykorzystać badaczy, potwory i kafelki planszy z pierwszej edycji podczas rozgrywek w drugą edycję Posiadłości Szaleństwa.

Uwaga! Do gry wymagana jest darmowa aplikacja. Aby ją pobrać, należy połączyć się za pośrednictwem urządzenia mobilnego z Apple iOS AppStore™, sklepem Google Play™ lub Amazon Appstore i wyszukać frazę Posiadłość Szaleństwa lub Mansions of Madness. Aplikacja dostępna jest również na komputery z systemem Mac lub Windows.

Zawartość pudełka:

 • Kompletna Księga Zasad
 • 24 kafelki mapy
 • 8 figurek i kart badaczy
 • 16 żetonów Przeszukiwania/Oddziaływania
 • 16 żetonów Eksploracji/Obserwacji
 • 22 żetony Osób
 • 4 żetony Barykad
 • 8 żetonów ścian
 • 4 żetony drzwi
 • 6 żetonów identyfikacyjnych
 • 24 żetony i figurki potworów
 • 26 żetonów Wskazówek
 • 18 żetonów Ognia/Ciemności
 • 4 żetony Tajnych przejść
 • 40 kart Przedmiotów powszechnych
 • 24 karty Przedmiotów unikatowych
 • 30 kart Zaklęć
 • 37 kart Stanów
 • 40 kart Obrażeń
 • 40 kart Przerażenia
 • Zestaw Konwertujący Pierwszą Edycję
 • 5 kości

Dodatkowe informacje:

 • Zacznę od jakości. Niestety muszę przyczepić się figurek. Są średniej jakości, często zle wycięte, a podstawki to moim zdaniem dno. :)
  Sama gra natomiast bardzo fajna. Graliśmy zarówno w 2 jak i 5 osób w różne scenariusze i było naprawdę spoko. Szkoda tylko ze za te kwotę w pudełku nie ma nawet organizera albo czego co pozwoliłoby jakoś sensownie przechowywać elementy. Za te pieniądze widziałam lepiej wydane gry. Co zabawne widziałam lepiej wydane gry za mniejsze pieniądze, wiec trochę szkoda, ale i tak warto. Teraz w planach dodatki. :)
  Żaneta G. (2022-04-25)
  Jakość
  Poziom zabawy
  Cena
 • Szaleństwo! Początek zaczął się wczoraj o 21. Na ekranie tabletu rozpoczął się krótki wstęp do historii, która miała wkrótce nadejść. Byliśmy w małym miasteczku, z którego pragnęliśmy się wydostać. Każdy z mieszkańców patrzył na nas wrogo. Coś było nie tak. Musieliśmy się wydostać, a każda z dróg ucieczki została zamknięta: musieliśmy tylko wytrwać do rana... w końcu stało się: moja przyjaciółka zwariowała, rzuciła pochodnią w nadchodzący tłum, który pomimo obrażeń ogarnął ją i pochłonął, mi udało się ostatkiem sił wskoczyć na pokład- i odpłynąć z nadchodzącą pomocą. Jeszcze długo po przygodzie nie mogłem od niej ochłonąć: EPICKOŚĆ tego co się stało była wciąż żywa. Jakby to nie była gra, a przygoda, którą realnie udało nam się przeżyć..
  Na pewno pomogło w tym WYKONANIE: bardzo dobrze wykonane figurki badaczy i przede wszystkim okazałe figurki potworów potęgowały klimat, kafelki terenu/pomieszczeń powalają wręcz jakością wykonania (właściwie standard w wydawnictwie FFG, które pierwotnie wydało grę). PŁYNNOŚĆ rozgrywki jest bardzo dobra (o ile ktoś daje się porwać nurtowi przygody i nie myśli za długo o optymalizacji ruchów). KLIMAT: jak opisano powyżej- jest dosłownie odczuwalny. INTERAKCJA pomiędzy graczami jest znaczna- wszyscy mają wspólny cel, ale każdy kieruje swoją postacią osobno, przy wczuciu się w klimat można sterować badaczem w realistyczny dla niego sposób. Pomaga w tym historia każdego bohatera umieszczona na odwrocie postaci- która pozwala lepiej wczuć się w kierowaną postać i zrozumieć lepiej, dlaczego on/ona w ogóle pcha się w takie historie. Bo za siłą tej gry stoją przede wszystkim HISTORIE: mocne, spójne, wciągające, unikalne, klimatyczne, nieprzewidywalne. A z nimi wiążą się też w takim razie SŁABE STRONY: 1) REGRYWALNOŚĆ: można zagrać w tą samą historię tak samo jak znowu obejrzeć ulubiony film; ba! nawet lepiej, bo historie mogą w każdym kolejnym podejściu różnić się szczegółami/przebiegiem (rozkład planszy i zdarzeń jest sterowany przez APLIKACJĘ)- ale JEDNAK PRZY PRZEJŚCIU DANEJ HISTORII 2-3 RAZY NIE MA JUŻ EFEKTU WOW- chce się tylko więcej, ale czegoś innego ;) 2) przy braku wczuciu się w klimat gra sprowadza się do prostej mechaniki, która całościowo pomaga utrzymać tempo rozgrywki i przygody, ale jeżeli ktoś i tak nie wczuje się w klimat- to mechanika sprowadza się do idź, podnieś, rzuć kostką, walcz; 3) przy graczach, którzy lubią przeliczać i optymalizować- za tą cenę kupicie kilka gier, z którymi lepiej spędzicie czas. CAŁOŚCIOWO: pomimo słabości w regrywalności, wysokiej cenie: gra wynagradza jakością wykonania komponentów i przede wszystkim siłą wielu niezapomnianych przeżyć, epickością przygody. Warto poznać, dać się wciągnąć i pochłonąć przez świat stworzony na kartach opowiadań H.P.Lovecrafta!
  Dominik (2017-05-10)
  Jakość
  Poziom zabawy
  Cena
 • To obecnie moja ulubiona gra planszowa, więc może nie jestem obiektywny w mojej ocenie :) To gra nastawiona przede wszystkim na klimat i dobrą zabawę. Ciężko tu szukać wymyślnych strategii, czy planowania kilka tur do przodu. Ale to nie jest wadą. Jeśli chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę to gra dla Ciebie. Klimat, klimat i jeszcze raz klimat. Uważam, że to najbardziej klimatyczna gra wydana obecnie na polskim rynku.

  Opinie o niskiej regrywalności tego tytułu są przesadzone. Rozgrywałem scenariusze po kilka razy i aplikacja zawsze inaczej rozstawiała potwory i zdarzenia, a czasami nawet w znaczny sposób zmieniała rozłożenie mapy. Kolejnym plusem są proste zasady. Jest to dla mnie bardzo ważne ponieważ w 5 minut (!!) jestem w stanie wytłumaczyć grę nowym graczem i już można zaczynać przygodę.

  Jeśli chodzi o minusy to warto wspomnieć o słabej jakości figurkach (ja np. swoje musiałem przykleić do podstawek ponieważ w czasie gry często od nich odpadały). Cena też do najniższych nie należy. Myślę, że wliczone są w nią koszty przygotowania i lokalizacji aplikacji na tablet (gra wymaga tabletu lub komputera). Pomimo tego warto.
  Wolfiee (2017-05-05)
  Jakość
  Poziom zabawy
  Cena
 • Posiadłość Szaleństwa jest grą, którą warto posiadać w swojej kolekcji. Szczególnie jeżeli jesteś osobą, dla której klimat, który wylewa się litrami podczas rozgrywki ma znaczenie.
  Jak sama nazwa wskazuje gra planszowa polega na rozwiązywaniu tajemnic w tytułowej posiadłości, od czasu do czasu rozwiązując zagadki, zbierając sprzęt, walcząc z potworami i próbując nie oszaleć.
  Do gry wymagana jest aplikacja, którą można pobrać za darmo na tablet lub komputer. I tu nasuwa się pytanie - gdzie kończy się gra planszowa, a zaczyna gra komputerowa?
  Korzystanie z tabletu/komputera podczas rozgrywki nie jest odczuwalne - jedna osoba robi za komentatora oraz wyczytuje wszystkie pojawiające się informacje. Klimat jest zachowany, zagadki oraz historie spotkań z potworami są losowo układane. Dzięki takiemu zabiegowi nie tylko oszczędzamy miejsca w pudełku na niepotrzebne karty spotkań/zagadek, ale także mamy pewność, że każda z wyżej wymienionych sytuacji będzie oryginalna.

  Poziom zabawy oceniam 5/5. Zagrałem w różnych kombinacjach (2,3,4,5 osoby) i za każdym razem świetnie się bawiłem - za każdym razem czułem przerażający chłód dobiegający z posiadłości. Aplikacja tworzy losowe plansze, więc grając ten sam scenariusz po raz trzeci dostaje się inną mapę do zbadania.

  Można się przyczepić jedynie ceny. Ilość komponentów jaką otrzymamy kupując tę grę jest ogromna - ale figurki wykonane są ze słabej jakości. Dlatego oceniam jakość 4/5.

  Podsumowując - lubisz w czasie gry wczuwać się w postacie, którymi kierujesz? Uwielbiasz dreszczyk emocji przy rozwiązywaniu zagadek i główkowaniu?
  Wyciągaj więc portfel i zamawiaj, będzie to najlepszy zakup w Twoim życiu.
  Szewacris (2017-04-21)
  Jakość
  Poziom zabawy
  Cena
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie