Trudno uwierzyć, ale kolejne już pokolenie fascynuje się historią Harry’ego Pottera. Przekłada się to nie tylko na dodruki książek z tego cyklu, niesłabnącą popularność filmów, ale także na nasze hobby, czyli na gry planszowe i puzzle! Co roku pojawiają się nowe produkty na licencji HP, dzięki czemu fani historii o młodym czarodzieju mogą znaleźć pod choinką świetne prezenty.

Jaka gra planszowa o Harrym Potterze dla dzieci?

Dla dzieci w wieku od 7-8 lat polecamy nową pozycję z serii Cortex. Cortex Harry Potter to nie lada gratka dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w rozwiązywaniu łamigłówek. W każdej rundzie na stole pojawia się karta z zadaniem. W tej grze liczy się spryt, refleks i szybkość. Ten, kto poprawnie rozwiąże zagadkę zdobywa kartę. Wśród wyzwań znajdziecie wyścig o złoty znicz, pojedynek na zaklęcia czy poszukiwanie tajnych przejść na mapie Huncwotów!
Harry Potter Cortex

Prezent dla pary fanów Harry’ego Pottera

Gdy znajoma para uwielbia Harry’ego Pottera i lubi wspólnie zasiąść do stołu, by zagrać w jakąś grę, a Wy nie macie pomysłu na prezent, to w takiej sytuacji idealnym wyborem będzie karcianka: Harry Potter: Hogwarts Battle - Obrona przed czarną magią. W pojedynku czarodziejów gracze naprzemiennie będą zagrywali karty, które pozwolą nie tylko atakować przeciwnika, ale również rozbudowywać talię i czynić ją coraz mocniejszą. Przydadzą nam się nie tylko zaklęcia ofensywne, ale również te związane ze skuteczną obroną przed poczynaniami drugiego czarodzieja. Zasady są na tyle proste, że poradzą sobie z nimi nawet osoby, które do tej pory nie miały zbyt wielkiego doświadczenia ze współczesnymi grami planszowymi.


Najlepsza gra o Harrym Potterze dla rodziny

Jeśli szukacie prezentu dla całej rodziny, która nie dość, że gra w gry planszowe, to jeszcze lubi Harry’ego Pottera to koniecznie wybierzcie grę Talisman: Harry Potter. Gracze przeżyją w niej niesamowitą przygodę i odkryją moc przyjaźni, lojalności i prawdziwej magii. Wcielą się w role odważnych członków Zakonu Feniksa lub bezwzględnych Śmierciożerców. Ich zadaniem będzie jak najszybsze dotarcie do Mrocznego Pana! Po drodze przeżywają różne przygody i spotykają ciekawe postaci, a wszystko po to, by po dotarciu do celu zrealizować swoją misję (wzmocnienie potęgi Mrocznego Pana lub pokonanie go raz na zawsze).

Puzzle o Harrym Potterze

Kolejnym pomysłem na prezent dla fana Harry’ego Pottera są puzzle z motywem filmowym. To niesamowita gratka dla prawdziwych kolekcjonerów czarodziejskiego świata Pottera! W dodatku puzzle są z iluzją trójwymiarowości. Z całą pewnością powiększą kolekcję gadżetów ze świata Harry’ego Pottera, a po ułożeniu mogą nawet ozdobić ściany pokoju fana młodego czarodzieja!