O popularności gier planszowych chyba nie trzeba nikogo przekonywać, stąd nic dziwnego, że i na liście św. Mikołaja coraz częściej pojawia się prośba o taki upominek. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie planszówek, jakie wyszły w tym roku, a które sprawią radość tym, którzy znajdą je już niebawem pod choinką!

Gra planszowa na prezent dla dzieci:

Jesienią tego roku wyszła świąteczna wersja bestsellerowej gry Pędzące żółwie. W Wigilię nawet żółwie mówią ludzkim głosem! I teraz namawiają się, jak dotrzeć do choinki, pod którą czeka - pięknie zapakowana - sałata! Specjalna, zimowa wersja gry Pędzące Żółwie: Wyścig do choinki utrzymana jest w świątecznym wystroju. Pięć żółwi otrzymało nowe kolory (a także ciepłe czapki - żeby się nie przeziębiły, pędząc po sałatę). To idealny prezent już dla pięciolatków.

Gra planszowa na prezent dla nastolatków:

Stranger Things: Atak łupieżcy umysłów to szybka, innowacyjna i pełna niespodzianek gra ukrytych tożsamości, nawiązująca do popularnego serialu Netflixa! W jednej rozgrywce może brać aż 10 osób, dzięki czemu gra doskonale nadaje się na imprezy. Nawiązanie do popularnej produkcji serialowej i lekki charakter gry czynią z niej doskonałą propozycję nawet dla osób mniej zaznajomionych z planszówkami.

Gra planszowa na prezent dla pary:

Splendor to od kilku lat jedna z chętniej kupowanych gier przez graczy rozpoczynających przygodę z planszówkami oraz przez graczy familijnych. Wydawnictwo Rebel wydało w listopadzie nową odsłonę tej popularnej gry Splendor: Pojedynek, która została w pełni dostosowana do potrzeb planszówkowych par i duetów. Zawiera zmodyfikowany system dobierania znaczników klejnotów oraz zupełnie nowe karty z dodatkowymi umiejętnościami i premiami. Dzięki nim dwuosobowe rozgrywki będą jeszcze bardziej wymagające i ekscytujące.

Gra planszowa na prezent dla grającej rodziny:

Proszę wsiadać: Nowy Jork i Londyn to szybka, familijna gra planszowa, w której gracze stają się projektantami sieci autobusowych, a wszystko to dzięki świeżemu spojrzeniu na mechanikę roll and write. Zwycięży ten z was, któremu uda się przewieść największą liczbę pasażerów, dostarczyć ich na miejsce, a przy okazji zwiedzić najwięcej atrakcji. Strzeżcie się korków i korzystajcie z zielonych świateł. Twórzcie najbardziej szalone trasy, lecz pod żadnym pozorem nie róbcie pętli, bo odpadniecie z gry.

Prezent dla graczy

Osobę, która już od dłuższego czasu gra w nowoczesne gry planszowe trudno jest zaskoczyć, ponieważ nie do końca wiemy, co znajduje się w jej kolekcji. Wtedy najlepszą opcją jest sprezentowanie gry, która niedawno miała swoją premierę, a szczególnie takiej, której np. nakład skończył się u wydawcy (a ostatnie egzemplarze znikają ze sklepów). Tak jest w przypadku Poszukiwania Planety X. To gra, w której gracze wcielają się w role astronomów przeszukujących nocne niebo w celu zlokalizowania odległej planety. Za pomocą aplikacji skanują wybrane sektory i biorą udział w konferencjach, by zdobywać informacje o lokalizacji obiektów, takich jak komety, planety karłowate czy asteroidy. Poznane dane zapisują w swoich arkuszach i na ich podstawie starają się wydedukować położenie poszukiwanej Planety X. Co ciekawe, gra pozwala dostosować poziom trudności do doświadczenia i umiejętności graczy.