Premiery gier planszowych w lipcy - co nas czeka?


Wakacje już rozpoczęte, ale wydawnictwa nie próżnują. Przed nami w tym miesiącu kilka ciekawych premier planszówek!


1. Horror w Arkham LCG Śluz, który pożarł wszystko

HA Śluz który pożarł wszystko

Miesiąc rozpoczęliśmy od premiery nowego scenariusza do gry Horror w Arkham! Jego premiera odbyła się podczas Gen Con 2019. Śluz, który pożarł wszystko przenosi graczy w świat mitów Cthulhu H.P. Lovecrafta, w których na obrzeżach Blackwater coś nienaturalnego wymknęło się spod kontroli. Po uderzeniu dziwnego meteorytu miasto zostało całkowicie odcięte przez podejrzaną agencję rządową – nikomu nie wolno wyjechać, a tylko kilku wybranych detektywów mogło wejść na jego teren. Przynajmniej do czasu, kiedy to „coś” się wykluło. Co wydarzy się dalej? To zależy tylko od Was!


2. Paryż - Miasto Świateł

New Frontiers gra

14 lipca trafi do nas gra Paryż – Miasto świateł. W grze wcielacie się w role najbardziej prominentnych osób w mieście. Aby zagwarantować sobie sukces, musicie upewnić się, że wzniesione przez Was budynki będą skąpane w jak największej ilości ulicznego światła. Inspirujcie artystów i zaskoczcie zarówno paryżan, jak i zwiedzających, pięknem i magią nowych miejskich świateł!


3. Osadnicy: Poprzez Historię

Osadnicy: Poprzez Historię

16 lipca odbędzie się premiera rozszerzenia do gry Osadnicy: Narodziny Imperium. Poprzez Historię to rozszerzenie, które wprowadza do uniwersum Osadników Kampanię w Otwartym Świecie. Celem kampanii jest stałe rozwijanie Imperium, gra po grze, poprzez osiąganie kolejnych Celów i podbój nowych Prowincji. Jednocześnie należy pamiętać o sprawnym zarządzaniu rozwijającym się Imperium, aby uniknąć jego upadku, oraz co najważniejsze, dążyć do wprowadzenia uniwersum Osadników do czasów współczesnych!


4. Montmartre

Montmatre

17 lipca pojawi się natomiast przepiękna gra Montmartre. W grze jesteście początkującymi malarzami, marzącymi o sławie i fortunie. Chcąc osiągnąć swój cel, musicie starać się zainteresować swoją twórczością wybrednych kolekcjonerów obrazów. Malując obrazy, trzeba pamiętać o tym, że każdy z nich ma swoje specyficzne gusta, w które należy trafić. Czy Wam się to uda?


5. Herbatka dla dwojga

Herbatka dla dwojga

Tego samego dnia ukaże się także gra Herbatka dla dwojga. To pozornie bardzo prosta gra karciana, która kryje w sobie ogrom możliwości i może przerodzić się w prawdziwy pojedynek umysłów! Wykorzystując mechanikę budowania talii pozwala graczom na tworzenie indywidualnych strategii przy każdej rozgrywce i modyfikowanie ich według własnego uznania. To od nas zależy, na czym się skupimy i czym będziemy chcieli zaskoczyć przeciwnika!


6. Europa w 10 dni

Europa w 10 dni

23 lipca do sprzedaży trafi gra Alana R. Moona, twórcy bestsellerowej serii Wsiąść do Pociągu! W grze Europa w 10 dni ponownie zabierze nas w podróż! Z Hiszpanii samolotem do Grecji? A może lepiej statkiem, zahaczając po drodze o Maltę? W całej Europie jest wiele do odkrycia, podobnie jak wiele jest dróg do zwycięstwa w tej wyjątkowej grze rodzinnej! Dobierajcie kolejne płytki podróży i składajcie je w całość, by wspólnie stały się idealnym planem wycieczki po Starym Kontynencie.


7. Wsiąść do Pociągu: Amsterdam

Wsiąść do Pociągu: Amsterdam

Skoro mowa o grze Wsiąść do pociągu, to szykuje nam się kolejny dodatek. Również 23 lipca ukaże się dodatek Amsterdam. Tym razem gracze ścigają się o to, kto przejmie najlepsze szlaki handlowe, zrealizuje najbardziej intratne kontrakty i zdobędzie drogocenne towary na tętniących życiem ulicach Amsterdamu. Ta elegancka w swej prostocie samodzielna gra z serii Wsiąść do Pociągu przypadnie do gustu zarówno początkującym, jak i zaprawionym w bojach graczom.


8. Lewis & Clark: The Expedition (edycja polska)

Lewis & Clark: The Expedition (edycja polska)

Ostatni dzień lipca to premiera Lewis & Clark: The Expedition, Jest to odświeżona wersja kultowej gry ekonomicznej, gdzie przyjdzie nam stanąć w wyścigu napędzany umiejętnym zarządzaniem zasobami. Podczas zabawy uczestnicy muszą mądrze rozporządzać swoim ekwipunkiem, pozyskiwanymi surowcami, a także członkami wyprawy. Dobre dowództwo to klucz do zdobycia Zachodu!


Na tym jednak nie koniec premier

Śledźcie Nas w mediach społecznościowych