-
Wsiąść do Pociągu: Europa
Wpisz swój e-mail |
Opinie | |
Wysyłka w ciągu | 24 godziny |
Cena przesyłki | 12 |
Dostępność | Brak towaru 0 szt. |
Kod kreskowy | |
EAN | 824968617021 |
Wsiąść do Pociągu: Europa
Od urwistych wzgórz Edynburga po słoneczne nabrzeża Stambułu, z dusznych alej Pampeluny do wietrznego Berlina - Wsiąść do pociągu: Europa zabierze cię w wielką podróż przez wielkie miasta Starego Kontynentu u progu zeszłego stulecia.
Czy odważysz się przebyć mroczne tunele Szwajcarii? Wsiądziesz na pokład promu przemierzającego Morze Czarne? Wzniesiesz dumne dworce w stolicach imperiów? Następne posunięcie może uczynić Cię największym magnatem kolejowym Europy! Pakuj walizki, wołaj bagażowego i wsiądź do pociągu!
Wsiąść do Pociagu: Europa to gra familijna o wielkiej, kolejowej przygodzie. Uczestnicy zbierają karty przedstawiające wagony i używają ich by budować dworce, pokonywać tunele, wsiadać na promy i zajmować trasy kolejowe jak Europa długa i szeroka. To prosta i elegancka planszówka, której można nauczyć się w 5 minut. Zapewni dobrą zabawę całej rodzinie, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania uczestnków.
Na czym to polega?
Na początku rozgrywki uczestnicy otrzymują karty biletów, które stanowią cele do zrealizowania. Znajdują się na nich nazwy miast, które należy połączyć nieprzerwaną trasą kolejową. Aby to zrobić, gracze będą dobierali kolorowe karty wagonów a następnie zagrywali je w zestawach odpowiadających kolorom wybranych odcinków na mapie. Poszczególne odcinki zajmujemy, układając na nich plastikowe figurki wagoników.
Aby wygrać, będziemy musieli wykazać się taktycznym myśleniem, które pozwoli nam zająć strategiczne miejsca na planszy, by jak najszybciej zrealizować swoje cele.
Dlaczego pokochasz tę grę:
- To świetna propozycja dla osób, które dopiero zaczynają swoją zabawę z planszówkami. Liczba zasad, które należy poznać na początku jest niewielka, a z każdą kolejną partią nasze rozgrywki stają się ciekawsze.
- Dzięki połączeniu przystępnej instrukcji z neutralnym tematem, Wsiąść do Pociągu to idealna gra familijna.
- W porównaniu z Wsiąść do Pociągu: USA, wersja z mapą Europy zawiera nową funkcjonalność: dworce. Ich wybudowanie pozwala na korzystanie z odciników zbudowanych przez innych graczy. Ponadto na tej mapie znajdziemy połącznia tunelowe i promowe, które mają specjalne zasady budowy.
Gra należy do obsypanej nagrodami serii Ticket to Ride:
- Zwycięzca Spiel des Jahres (2004)
- Finalista Deutscher SpielePreis (2004)
- Gra Roku 2004 w Japonii
- Gra Roku 2005 we Francji, Finlandii, Szwecji, Hiszpanii
- Gra Roku 2006 w Norwegii, Włoszech
- Finalista Najlepsza Rodzinna Gra Roku według Games 100 (2005)
- Nominowana do Najlepszej Strategicznej Gry Roku przez International Gamers Award (2004)
- Zwycięzca International Gamers Award (2005)
Zawartość pudełka:
- plansza przedstawiająca mapę Europy z roku 1900
- 240 kolorowych figurek wagonów
- 15 kolorowych figurek dworców
- 110 kart pociągów
- 46 kart biletów
- 5 drewnianych znaczników punktacji
- instrukcja
- numer dostępu Days of Wonder
Dodatkowe informacje:
- Autor: Alan R. Moon
- Wydawca: Rebel
- Wydanie: polskie
- Ilość graczy: 2 - 5 osób
- Zalecany wiek: 8+ lat
- Czas rozgrywki: 60 - 90 min
- Opis w BGG: BoardGameGeek
Dane producenta
Rebel Sp. z o.o.
Budowlanych 64c
80-298 Gdańsk
Poland
wydawnictwo@rebel.pl
-
Wsiąść do Pociągu to jedna z najlepszych gier rodzinnych i prawdopodobnie najskuteczniej wciągająca nowe osoby do planszówkowego hobby. Nieskomplikowane reguły można wyjaśnić w kilka minut. Wykonanie pierwsza klasa. Karty chyba najładniejsze z wszystkich gier, które posiadam. Kolorowe wagoniki klekoczą i hałasują, jak to na kolei :)
Gra sprawdza się lepiej w większym towarzystwie, ale i we dwójkę miło do niej usiąść, choć interakcja może być znikoma. Po spróbowaniu TtR: Nordic Countries, stwierdzam, że wersja skandynawska sprawdza się we dwójkę zdecydowanie lepiej. Europa jest raczej dla większej familii. Ale co kto lubi.
Gra jest oczywiście losowa, bo karty wagonów dobieramy trochę w ciemno i nie zawsze mamy to, czego nam trzeba. Z drugiej strony osoby, które zagrały w grę kilkadziesiąt razy praktycznie zawsze ograją początkujących, bo znają trasy na pamięć i widzą posunięcia przeciwnika jak na dłoni. Prawdziwy smak mają więc pojedynki równorzędnych przeciwników.
Po pewnym czasie może nużyć powtarzalność tras, ale od czego jest dodatek? Znacznie rozbudowuje on podstawową talię i nie ma wówczas mowy o przejedzeniu tytułem.
Ja w każdym razie nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. I szkoda tylko patrzeć, jak się zaborcy panoszą po polskiej ziemi.Lothrain (2017-05-08)JakośćPoziom zabawyCena -
Pociągi mogą się kojarzyć z dusznymi przedziałami, odrapanymi ścianami i siedzeniami poplamionymi… „czymś” (bo kto by się chciał zastanawiać, co to dokładnie jest), ale miłośnikom „Wsiąść do pociągu” kojarzą się raczej z godzinami ustawiania wagoników i wykładania kart, by zbudować trasę, która przebije wszystkie inne. Sama gra nie jest skomplikowana, ale niesie wiele emocji, przez co nadaje się zarówno na rodzinne popołudnia z dziećmi, jak i planszówkowe wieczory przy napojach procentowych. Mechanika opiera się na kartach o różnych kolorach wykorzystywanych do układania połączeń kolejowych między miastami. Przy dwóch graczach łatwo o trasy, które nie nakładają się na siebie, ale przy większej ilości uczestników zaczyna się kombinowanie, by zdobyć najbardziej kluczowe odcinki tras dla siebie, zanim zajmą je inni. Gra oferuje zdrową dawkę myślenia, ale zawiera też sporo losowości – czasem trafienie na karty w odpowiednim kolorze wymaga sporo szczęścia. Jeśli chodzi o interakcje między graczami, pojawiają się one dość rzadko, ale jeżeli chce się celowo przeszkodzić przeciwnikom, można „przypadkowo” ustawiać swoje wagoniki tak, by blokowały ich trasy. Takie rozwiązanie powoduje, że grę polubią zarówno osoby unikające negatywnych interakcji, jak i te, dla których stanowią one niezbędny element gry. Podsumowując: „Wsiąść do pociągu” oferuje przeniesienie do pięknie zaprojektowanego świata pozbawionego opóźnień, remontów i brudnych dworców, który spodoba się zarówno początkującym graczom, jak i doświadczonym miłośnikom planszówek.Olga (2017-05-05)JakośćPoziom zabawyCena