Wakacje to dobry czas na rozwijanie pasji zarówno dzieci, jak i dorosłych. A może odkryjecie pasję, która wciągnie całą Waszą rodzinę? Tak jest w przypadku gier planszowych. To rozrywka dla dzieci i dorosłych. To znakomity pomysł na spędzenie czasu w rodzinnym gronie. A jeżeli planujecie wyjazd lub spotkania ze znajomymi, to wtedy również sprawdzą się planszówki, ponieważ to świetny sposób na spędzenie długich, gorących, letnich wieczorów.

Gry planszowe do walizki

Pakując się na wyjazd wakacyjny musimy pamiętać o wielu rzeczach, a walizka ma przecież ograniczoną pojemność. Nie trzeba jednak wiele miejsca, by zabrać gry planszowe, przy których zrelaksujecie się na wyjeździe. Nie musicie zatem rezygnować z pasji, bo jest duży wybór gier kompaktowych i kieszonkowych, w które mogą zagrać zarówno dzieci, jak i dorośli.


To np. gra karciana Papierowe morze, która jest spakowana do niewielkiego pudełka, które zmieści się nawet do plecaka czy torebki. To świetna gra, która polega przede wszystkim na zbieraniu określonych zestawów kart. Może się zatem spodobać fanom klasycznych gier karcianych. Zasady są proste, tak więc spokojnie zagrają nawet początkujący gracze. Do rozgrywki mogą zasiąść nawet 4 osoby, ale bardzo przyjemnie gra się też tylko w dwie osoby. Rozgrywka w dodatku jest bardzo szybka, tak więc można na przykład w trakcie podróży rozegrać kilka partii. Przekonuje również cena (niecałe 50 zł).


Wydawnictwo Egmont wydało już kilka gier w ramach serii gier do placaka. Najnowsza to 7 rund. Niektórzy porównują tę grę do Uno, ponieważ tu również mamy grę ciągłej interakcji, która wymaga od graczy czujności i sprytu. Zabezpieczamy swoje karty, zabieramy karty rywalom, zmuszamy innych do odrzucenia cennych kart oraz atakujemy w odpowiednim momencie. To wszystko w niewielkim pudełku i w niskiej cenie (niecałe 30 zł). W karciankę zagrają już 8-latkowie, a rozgrywka trwa ok. 15 minut.

Gry karciane na wakacje


Kolejną grą, którą spakujemy do plecaka lub torebki jest Skull. To propozycja dla tych, którzy lubią blefować. To świetna gra imprezowa z prostymi zasadami. Sprawdzi się np. podczas wakacyjnych spotkań ze znajomymi. Rozgrywka jest szybka, a zabawy jest naprawdę sporo, bo trzeba nie tylko przewidzieć, jakie karty wykładają inni gracze, ale i spróbować innych wyprowadzić w pole. Jeżeli zatem lubicie blefować i licytować to Skull jest grą, którą koniecznie musicie mieć w swojej kolekcji.


Jeżeli lubicie gry, które budzą sporo emocji przy stole i jesteście fanami gier karcianych i imprezowych, to koniecznie musicie sięgnąć po nową grę twórców Eksplodujących kotków. To Mordercze krewetki. Jak sama nazwa wskazuje będzie jazda bez trzymanki! Gra ma bardzo proste zasady (niektórzy mówią, że nawet mniej skomplikowane niż Wirus), a rozgrywka jest bardziej emocjonująca i uzależniająca! Czego możecie się po niej spodziewać? Chaosu, zaskakujących zwrotów akcji, dobrej zabawy i sporej dawki dobrego humoru. Będziecie zbierać karty, przejmować zestawy od przeciwników, szacować ryzyko oraz obstawiać, co kryje się po drugiej stronie danej karty. Świetna zabawa, przy której w 100 procentach się zrelaksujecie!